Elektronická registrace pro žáky do 1. ročníku

Přihláška do 1. ročníku ZŠ  – odkaz na online registraci.

Návod na elektronickou registraci:

Vážení rodiče,

po zkušenostech z minulých zápisů jsme v letošním školním roce opět připravili ve spolupráci se Správou informačních technologií města Plzně a Školou On line elektronickou registraci k zápisu do prvních tříd. Pořadí při registraci nerozhoduje o přijetí, ale jen o čase provedení zápisu.

Elektronická registrace k zápisu bude spuštěna v úterý 26. 3. 2019 v 8:00 hodin. Elektronická registrace k zápisu bude ukončena v úterý 2. 4. 2019 v 15:00 hodin.

Na webových stránkách naší školy bude aktivní odkaz na formulář pro registraci.

Prosím připravte si tyto povinné údaje pro registraci:

·         Dítě: příjmení a jméno dítěte, datum narození dítěte (využijte rozklikávací kalendář).

·         Trvalý pobyt dítěte: ulice, číslo orientační, obec, část obce (např. Bolevec), PSČ, stát (využijte našeptávač).

·         Zaměření 1. třídy – pokud budete chtít sportovní zaměření, zaklikněte zaměření „SPORTOVNÍ“. Pokud nebudete chtít sportovní zaměření, vyberte z nabídky „BEZ ZAMĚŘENÍ“.

·         Ostatní:

sourozenec na 31. ZŠ – pokud má budoucí prvňák sourozence na naší škole, zaklikněte P a do vedlejší kolonky uveďte, kterou třídu sourozenec navštěvuje,

- zda budete žádat o odklad povinné školní docházky – pokud ANO, zaklikněte P,

- zda byl v loňském roce povolen odklad povinné školní docházky – na naší nebo jiné ZŠ - pokud ANO, zaklikněte P.

·         Zákonný zástupce: příjmení a jméno zákonného zástupce, e-mail, telefonní číslo zákonného zástupce.

·         Nakonec nezapomeňte zakliknout P Souhlas se zpracováním osobních údajů.

·         ODESLAT (objeví se zelený rámeček s informací, že bylo úspěšně odesláno).

Po vyplnění formuláře obdržíte na Váš e-mail informaci o Vašem registračním číslu, pořadí přihlášení a čas, kdy se máte dostavit k zápisu. Přijetí Vašeho dítěte bude uveřejněno na webu školy a na hlavním vchodu školy pod číslem pořadí při registraci (pro větší přehlednost).

Elektronická registrace není zápisem, zákonný zástupce se dostaví k zápisu v uvedeném čase. Doporučujeme se zúčastnit se zapisovaným dítětem a dostavit se s časovým předstihem cca 15 minut.

Elektronická registrace bude možná do úterý 2. 4. 2019 do 15:00 hodin

Pokud zákonný zástupce nemá možnost přístupu na internet, může se elektronicky registrovat přímo v 31. ZŠ dne 26. 3. - 28. 3. 2019 v kanceláři školy od 8 do 12 hodin.

Náhradní termín zápisu (pouze ze závažných důvodů): dne 8. 4. 2019 od 14 – 16 hod.

zákonný zástupce se elektronicky zaregistruje (viz výše), ale omluví se z řádného termínu zápisu telefonicky na čísle:  37 802 8763 u zástupkyně ředitele školy pro 1. st. Mgr. Peštové, nebo e-mailem na adrese: pestovama@zs31.plzen-edu.cz. Dostaví se k zápisu v náhradním termínu dne 8. 4. 2019 od 14 – 16 hod.

K zápisu přinesou zákonní zástupci rodný list dítěte a občanský průkaz.

Zapisují se děti, které do 31. srpna 2019 dovrší šestý rok věku.

Zápis probíhá formou rozhovoru s paní učitelkou a plnění různých úkolů, během nichž ověřujeme věkovou vyzrálost dítěte, schopnost soustředění, komunikace s lidmi, znalost barev, geometrických tvarů apod.  Zápis trvá cca 20 minut.