Informace k zápisům pro školní rok 2019/2020

Zápisy budou probíhat v sobotu 6. 4. 2019 od 8 do 12 hodin. Náhradní termín bude v pondělí 8. 4. 2019 od 14 do 16 hodin.

Den otevřených dveří pro zákonné zástupce budoucích prvňáčků proběhne ve středu 27. 3. 2019. Zúčastnit se můžete v době od 15.30 do 17.30 hodin. Umožníme Vám prohlédnout si naši školu v doprovodu učitelů, kteří Vám rádi odpovědí na Vaše případné dotazy. Můžete s sebou vzít i Vaše děti, máme pro ně připravené různé aktivity.

Pro klidný průběh samotného zápisů do 1. tříd je nutné, aby zákonný zástupce nejprve elektronicky zaregistroval své dítě. Elektronická registrace bude spuštěna v úterý dne

26. 3. 2019 v 8.00 a ukončena v úterý 2. 4. 2019 v 15.00. Po zaregistrování Vám přijde na e-mail registrační číslo a přesný čas, kdy se uskuteční dne 6. 4. 2019 zápis Vašeho dítěte.

Podrobnější informace o postupu při provádění elektronické registrace budou zveřejněny na webových stránkách školy v polovině března.

Pořadí při elektronické registraci není kritériem pro přednostní přijetí. Pokud je dítě nemocné, zákonný zástupce jej elektronicky zaregistruje a přijde na zápis v náhradním termínu (po předchozí telefonické nebo e-mailové omluvě z řádného termínu

na tel: 37 802 8763, nebo e-mailu: pestovama@zs31.pzen-edu.cz). Pro přijetí platí stejná kritéria jako při zápisu v řádném termínu.

Odklady povinné školní docházky udělené na 31. ZŠ v loňském školním roce nejsou kritériem pro přednostní přijetí. Rodiče musí své dítě opět elektronicky zaregistrovat a dostavit se k zápisu.

K samotnému zápisu se prosím dostavte s 10 minutovým předstihem. Zápis probíhá ve třídě formou rozhovoru s dítětem a různých hravých aktivit. Trvá cca 20 minut, zákonný zástupce je přítomen ve třídě společně s dítětem.

Pokud budete žádat pro své dítě odklad školní docházky pro školní rok 2019/2020, přineste s sebou k zápisu doporučení od pediatra a od psychologa (dokumenty pro pedagogicko-psychologické vyšetření si můžete stáhnout na webových stránkách školy pod odkazem „Pro budoucí prvňáky“).

Pro přijímání žáků do 1. tříd 31. ZŠ pro školní rok 2019/2020 platí zveřejněná kritéria. Při větším počtu zájemců s místem trvalého pobytu ve Školském obvodu Plzeň 1 (území městského obvodu Plzeň 1) než je kapacita školy, bude o přijetí do 1. ročníku rozhodovat los (netýká se žáků, kteří mají sourozence na 31. ZŠ).

Neveřejné losování proběhne dne 17. 4. 2019 od 15.30 hodin v budově 31. ZŠ. Losovat budou členové Školské rady za přítomnosti vedení školy. Školská rada je voleným orgánem složeným ze zástupců rodičů žáků, zástupců zřizovatele a zástupců pedagogických pracovníků školy. O průběhu losování bude pořízen protokol, který bude k nahlédnutí v kanceláři ředitelky školy.

Výsledky losování budou zveřejněny ve čtvrtek 18. 4. 2019 vývěskou na hlavním vchodu školy a na webových stránkách školy pod přidělenými registračními čísly z elektronické registrace.

Seznam přijatých a nepřijatých žáků bude zveřejněn pod přidělenými registračními čísly ve čtvrtek 18. 4. 2019 vývěskou na hlavním vchodu školy a na webových stránkách školy.

Děkuji za pochopení a za spolupráci

V Plzni 11. 2. 2019

Mgr. Miluše Kurzová, ředitelka 31. ZŠ