Školní gymnastický dvojboj tříčlenných družstev dívek 2. stupně

Ve středu 27. března 2019 jsme se mohli radovat z krásných gymnastických sestav našich žákyň z 2. stupně. Závodilo se na 2 gymnastických nářadích – na kladině a na prostných.

Družstvo tvořily 3 dívky ze stejné třídy 2. stupně, tedy 6. – 9. tříd. Sportovní třídy měly účast povinnou.

Sportovní gymnastika je individuální sport a v naší republice není zrovna moc propagovaný. Od dob Věry Čáslavské, kdy s gymnastikou začínaly téměř všechny děti, se situace změnila. I tady platí české přísloví – Co se v mládí naučíš…

Již pošesté jsme tedy uspořádaly školní závody v tomto velmi náročném sportu.

Mezi dívkami byly zkušené gymnastky, ale i úplné začátečnice, které se sestavy naučily pouze v hodinách TV. Některé výkony, zejména děvčat ze sportovních tříd, byly na vysoké úrovni. 3 -členná družstva byla rozdělena na 2 skupiny. Třídy se sportovním zaměřením a třídy ostatní. Všechny závodnice si zasloužily náš obdiv a potlesk.

Pořadí sportovních tříd: 1. 8. A – 55,00 bodů, 2. 7. A – 54,60 bodů, 3. – 9. A – 53,80 bodů.

Vynikající cvičení předvedly dívky z 6. B a zvítězily mezi nesportovními třídami součtem bodů – 55,20. Stříbro si odnesly cvičenky 8. B – 54,70 b., bronz patřil gymnastkám ze smíšeného družstva X – 53,90 b.  Přestože to byl závod družstev, byly vyhlášeny i nejlepší jednotlivkyně: nejvyšší součet známek za 2 nářadí měla Eliška Ptáková ze 7. D, druhá Marie Beránková ze 7. A, třetí – Jílková Anna z 6. B.

Závod se obešel bez zranění a všechny žákyně si odnesly malou pozornost, náš obdiv a skvělé pocity.

Všem děkujeme za předvedené výkony a těšíme se na obnovení popularity sportovní gymnastiky a to zejména na školách.

Učitelky TV a zároveň rozhodčí: Mgr. Došlá a Mgr. Šudáková