60. MSV Brno s naší účastí

Dne 3. 10. 2018 jsme s výběrem žáků 9. ročníku navštívili Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně. Exkurzi zorganizovala SPŠS a SOŠ prof. Švejcara, Plzeň, Klatovská 109 v rámci projektu Podpora odborného vzdělávání v Plzeňském kraji, reg.č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_034/0008356.

Na výstavišti v Brně jsme zhlédli nejvyspělejší technologie, které jsou k dispozici ve strojírenském průmyslu. V expozicích bylo mnoho vystavujících firem z 32 zemí světa. Plocha, kterou jsme za den obešli, byla více než 45 tisíc metrů čtverečních.

Okouzleni jsme byli nejenom novými technologii a výrobky, ale i poutavou a unikátní výstavou 100RIES, která byla věnována sto letům naší společné historie. V této výstavě bylo mezi 45 exponáty výstavy i 11 světových unikátů a replika sochy T. G. Masaryka frézovaná přímo před zraky návštěvníků robotem.