61. MSV Brno 2019

Dne 10. 10. 2019 jsme s výběrem žáků 8. a 9. ročníku navštívili Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně. Exkurzi zorganizovala SPŠS a SOŠ prof. Švejcara, Plzeň, Klatovská 109 v rámci projektu Podpora odborného vzdělávání v Plzeňském kraji, reg.č.CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_034/0008356.

Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě, s každoroční účastí více než 1 600 vystavovatelů a 80 000 návštěvníků – mezi které jsme patřili také my. Hlavním tématem MSV byl letos Průmysl 4.0 a digitální továrna, tedy digitalizace výroby jako jeden z hlavních směrů inovačního procesu.

Naši žáci měli možnost se podívat na důlní, hutní, keramickou a sklářskou techniku, materiály a komponenty pro strojírenství, pohony, hydrauliku, pneumatiku, chladicí techniku, klimatizaci, energetiku, silnoproudou elektrotechniku, elektroniku, automatizační, měřicí techniku, výzkum, vývoj, transfer technologií, obráběcí a tvářecí stroje, nářadí, slévárenství, svařování, povrchové úpravy, plasty, pryže, kompozity a chemii pro strojírenství. Zkrátka každý zájemce o studium strojírenského oboru získal představu o jeho obsahu a využití.

Strojírenský veletrh jsme s žáky navštívili již podruhé. Žáci docenili nejenom perfektně zorganizovanou exkurzi, ale i možnost účastnit se mezinárodního veletrhu s takto významným obsahem. Pro jejich rozhodování o budoucím studiu a profesi to bude mít dle jejich slov velký vliv.

Mgr. Jitka Šteflová a PhDr. Miroslava Huclová, Ph.D.

Koordinátorky projektu