Den na strojní průmyslovce 2018

Dne 6. 6. 2018 jsme byli pozváni na tradiční, již 6. ročník akce Den na strojní průmyslovce. Žáci 8. ročníku viděli nejenom prostory střední školy, ale i ukázky jednoduchých technických aplikací.

Pro žáky, které technika neoslovila, byly připraveny ukázky činnosti SOŠ prof. Švejcara, tedy humanitních oborů možného budoucího studia.

Žáci se dozvěděli mnoho zajímavých věcí a udělají si jasnější představu o svém budoucím povolání.

Co vše naši žáci viděli?

·        Simulátor svařování.

·        Ukázky práce studentů průmyslovky i spolupracující Fakulty strojní ZČU.

·        Mechatroniku.

·        Práce žáků v CAD systémech.

·        Pneumatika.

·        Řízení strojů počítačem.

·        Ukázky programování.

·        Tisk na 3D tiskárně.

Den na strojní průmyslovce zajistila Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň, Klatovská 109 v rámci projektu "Podpora odborného vzdělávání v Plzeňském kraji" registrační číslo CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_034/0008356, který je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.