Soutěž Projektu Technik + zadání soutěže

V rámci školního roku 2016/2017 vyhlašujeme SPŠ strojnická třetí ročník Soutěže Projektu Technik pro partnerské základní školy. Tento rok bude zaměřen výhradně na práci se stavebnicí Merkur.

Téma třetího ročníku bude oznámeno v lednu roku 2017.

Pravidla soutěže:

·         Soutěž je určena žákům druhého stupně základní školy.

·         Každá škola může přihlásit jeden tým sestavený z pěti žáků .

·         Každý tým sestaví model zařízení či objektu pomocí stavebnice Merkur .

·         Téma soutěže bude zadáno na prvním setkání týmů.

·         Součástí zhotovení budou náčrty finálního řešení, získání teoretických znalostí a prezentace mechanicky funkčního zařízení společně s dokumentací jeho tvorby.

·         Jako novinka bude v letošním ročníku součástí řešení také technický výkres.

·         Přihláška soutěžního týmu včetně jmen žáků bude podána do 3.1.2017 .

Předběžná osnova soutěže:

·         Leden 2017 – Zahájení soutěže na prvním setkání v první polovině ledna 2017.

·         Únor 2017 – Setkání s přednáškou k teoretické části zadaného problému.

·         Březen 2017 – První prezentační odpoledne, kdy týmy prezentují načerpané znalosti a představu o řešení a vytvoření modelu.

·         Duben a Květen 2017 – Výuka CAD systému + Přednáška o verbální.

·         komunikace, prezentování a psaní technické zprávy.

·         Červen 2017 – Druhé prezentační odpoledne s vyhlášením výsledků a předáním cen.

Termíny březnových setkání soutěžních  týmů na SPŠS:

8. 3. 2017 v 15:15 hod  - základy přípravy technické dokumentace, možnosti stavebnice Merkur

22. 3. 2017 v 15:15 hod  - společná práce na návrhu technického  řešení (zpracování digitální dokumentace).

Další 2 - 3 společná setkání týmů proběhnou v dubnu a v květnu. Termíny budou upřesněny 22. 3. 2017.

V  dubnu až v červnu jsou připraveny exkurze v provozech partnerských strojírenských firem.