Praha hravě

V úterý 12. 12. 2023 vyrazili žáci 7. C a 6. D na společný výlet do Prahy, kde na ně čekal výukový program zaměřený na historické i současné zajímavosti hlavního města. Nejprve si děti prohlédly Klementinum a Staroměstskou mosteckou věž, pak následoval přechod Karlova mostu, během kterého soutěžní týmy dostávaly nejrůznější otázky a úkoly, za jejichž splnění získávaly zlaťáky. Na druhém břehu Vltavy nás pak čekala závěrečná bojovka na Kampě, která prověřila rychlost, šikovnost i práci s mapou. Všechny týmy v terénu úspěšně posbíraly veškeré informace a výsledky soutěže byly velice těsné. Závěr výletu jsme si zpříjemnili návštěvou adventních trhů s výhledem na Václavské náměstí a Národní muzeum.

Celá akce se vydařila a žáci si domů odváželi nejen nové zajímavé poznatky, ale i skvělý zážitek.

Mgr. Kamila Jelínková, Bc. Eliška Kocová

učitelky dějepisu