Rocková hudba

Nový rok 2024 jsme se žáky 2.stupně zahájili 4. 1. 2024 návštěvou výchovného koncertu. V rámci výuky hudební výchovy se každoročně účastníme jednoho pořadu z cyklu o vývoji světové a české rockové hudby. Jednotlivé díly žákům zprostředkuje pan Mgr. Milan Paranhaj, moderátor, kytarista, zpěvák a scénárista pořadů. Zasvěcené průvodní slovo, zapojení dětí do děje, živé muzicírování – ukázky hrány živě nebo formou halfplaybacku, kvalitní zvuk, didakticky na úrovni zpracované dané téma, to se dětem líbí, a proto také naše spolupráce trvá již přes dvacet let. Také délka pořadu, zhruba 75 minut, a vstupné 60 Kč nahrávají tomu, že se žáci mohou hojně účastnit a ve většině případů jsou s akcí spokojeni.

Rádi se koncertu účastní také třídní učitelé, kteří děti bezpečně přivedou do místa konání, sálu dopravní školy, a postarají se i o bezpečný návrat žáků zpět do školy.

Mgr. Vladislava Haasová

Učitelka HV