Dny vědy a techniky v Plzni

Podporujeme výběr budoucí profese našich žáků

Dne 9. 9. 2022 jsme se s žáky 9. ročníku zúčastnili Dnů vědy a techniky se Západočeskou univerzitou v Plzni. Tradiční interaktivní výstava proměnila plzeňské centrum — náměstí Republiky — ve vědeckou laboratoř. Naši žáci si mohli vyzkoušet přes třicet expozic, kde se představily vědecké obory z netradičního úhlu pohledu. Přímo na ulici se setkali s mnoha experimenty, vycházejícími z našeho běžného života. Experimentovali i s pokusy, které jinde nemohou vidět. Věda se pro všechny stala hrou.

Celou akci využíváme k tomu, aby si naši žáci mohli vhodně zvolit budoucí profesi podle zájmu, obtížnosti a jejich životní preference. Uvědomujeme si, jak je to v tomto věku důležitý mezník, proto se je i účastí na této akci snažíme podporovat.

PhDr. Miroslava Huclová, Ph.D.

Třídní učitelka IX. C