Počítačová grafika, počítačové konstruování a 3D tisk

V rámci projetu programu Motivace pro technické vzdělávání mládeže Plzeňského kraje v roce 2021 se naší žáci zúčastnili kroužku Počítačová grafika, počítačem podporované konstruování, 3D parametrické modelování a základy 3D tisku. Kroužek pro žáky 8. a 9. ročníků každoročně připravuje Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara

Vzhledem k epidemiologické situaci kroužek probíhal během ledna, února a března 2022 distanční formou. Forma distanční výuky byla realizována prostřednictvím platformy MS Teams. Účastníkům kroužku byly poskytnuty textové i interaktivní materiály a možnost individuálních e-konzultací s lektorkou kroužku Ing. Jitkou Roubalovou k problémům vztahujícím se k jednotlivým okruhům. V rámci tematické části Počítačová grafika byli žáci seznámeni s obecnými principy počítačové grafiky, s konstrukcí barev, základy rastrové a vektorové grafiky.

V rámci tematické části Konstrukce podporovaná počítačem se žáci seznámili se základy klasického konstruování ve 2D v programu AutoCAD firmy Autodesk. V kapitole Základy 3D modelování si účastníci kurzu osvojili základní principy a dovednosti v parametrickém prostorovém modelování 3D objektů. Tyto aktivity probíhaly v programu Inventor Professional firmy Autodesk.

Přínosem pro zúčastněné žáky je získání přehledu ve výše uvedených odvětvích a odbourání případných obav ze studia technických oborů.

Mgr. Jitka Šteflová a PhDr. Miroslava Huclová, Ph.D.

Koordinátorky projektu