Ukázky praxe na SPŠ dopravní

Dne 20. října 2022 jsme se zúčastnili s žáky VIII. D a IX. C projektového dne na Střední průmyslové škole dopravní v Plzni. Kromě obecných informací o studijních oborech a možnostech vzdělávání na SPŠD měli žáci možnost zhlédnout ukázky z výuky odborné praxe oboru vzdělávání Mechanizace a služby zaměření Požární prevence. V prostorách střední školy nám její žáci předvedli ukázky požární techniky a technologií včetně speciálních oděvů.

Žáci oboru Dopravní prostředky – zaměření Diagnostika a servis silničních vozidel účastníky projektového dne seznámili s technologiemi využívanými při výuce odborných předmětů v tomto technicky zaměřeném oboru.

Po splnění úkolů obě skupiny diskutovaly o nově získaných poznatcích a vzájemně konzultovaly své zážitky.

Všichni jsme si z projektového dne odnášeli přehled o studijních možnostech a oborech na dopravní průmyslovce, ale i na jiných středních školách v Plzeňském kraji.

PhDr. Miroslava Huclová, Ph.D. a Mgr. Jitka Šteflová

Projekt Technik